مشارکت دانشگاه آزاد با فارغ التحصیلان برای تاسیس شرکت های دانش بنیان

دکتر میرزاده عنوان کرد: مشارکت دانشگاه آزاد با فارغ التحصیلان برای تاسیس شرکت های دانش بنیان/ کاهش وابستگی 40 درصدی دانشگاه آزاد اسلامی به شهریه
دکتر میرزاده از برنامه ریزی برای کاهش 40 درصدی وابستگی دانشگاه آزاد اسلامی به شهریه تا 4 سال آینده خبر داد. ه گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد :  دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان های ایلام، کردستان و کرمانشاه، گفت: تکلیف واحدهای زیانده باید بزودی توسط هیات های امنای استانی مشخص شود.
وی با بیان این که هیات های امنای استانی می توانند با تجمیع، انحلال و تغییر کاربری واحدهای زیان ده نسبت به حل مشکلات موجود اقدام کنند، بیان داشت: فلسفه تاسیس بسیاری از این واحدها به خاطر فشارهای سیاسی بوده و متاسفانه بعضی از مراکز شاخص های کیفی یک واحد یا مرکز دانشگاهی را ندارند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که سیاست تمرکزگرایی دیگر پاسخگوی نیازهای دانشگاه آزاد اسلامی نیست، خطاب به اعضای هیات های امنای استانی، گفت: با توجه به اختیارات وسیع هیات های امنای استانی انتظار می رود، آنها برای حل مشکلات و مسائل واحدها با احساس مسئولیت بیشتری به امر نظارت و برنامه ریزی بپردازند و نسبت به جذب و جلب کمک های مردمی برای دانشگاه آزاد با توجه به نفوذی که در مناطق دارند کوشش کنند.
دکتر میرزاده به راهکارهای درآمدزایی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: جذب کمک های مردمی، فروش اموال مازاد و تبدیل به احسن کردن آنها از جمله اقداماتی است که می تواند منبع درآمد دانشگاه محسوب شود، ضمن این که برای کاهش وابستگی به شهریه باید در تاسیس شرکت های دانش بنیان با فارغ التحصیلان مشارکت کنیم.
وی افزود: صرفه جویی نیز می تواند یکی از منابع درآمدی واحدها بوده و حتی می توان برای آن ردیفی در بودجه استان ها در نظر گرفت.
دکتر میرزاده همچنین با اشاره به ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه آزاد اسلامی به شهریه ها، گفت: طبق سند چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی باید وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه ها را تا 40 درصد کاهش دهیم و منابع جدید درآمدی را جایگزین آن کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی را نامناسب دانست و اظهار داشت: طبق برنامه 5 ساله این نسبت تا سال 94  باید به یک به سی و چهار و طبق برنامه 20 ساله این نسبت باید به یک به بیست و چهار تغییر کند.
وی در ادامه بر کیفی سازی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها با هدف بالا بردن استانداردهای زندگی تاسیس می شوند و اصولا دانشگاه یعنی جایی که کیفیت را تعریف می کند.
دکتر میرزاده همچنین به جذب اعضای هیات علمی اشاره کرد و اظهار داشت: فراخوان موجود جذب اعضای هیات علمی دارای ایرادهایی مانند نبود رشته های پرجاذبه است که باید برطرف شود.
وی از همه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا هرچه سریع تر نیازهای تخصصی خود را برای جذب اعضای هیات علمی به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام کنند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی عامل توسعه هر سازمانی را وجود نیروهای متخصص دانست و گفت: واحدها به کارگیری نیروهای فارغ التحصیل خود و به کارگیری آنان در شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهند، قطعا این سرمایه گذاری در آینده نزدیک سود دهی بسیاری را به همراه دارد.
دکتر میرزاده همچنین خطاب به اعضای هیات امنای ایلام، کرمانشاه و کردستان گفت: این سه استان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود می توانند در تاسیس واحد برون مرزی در کشور عراق مشارکت داشته باشند، خوشبختانه با رایزنی های انجام شده دولت کربلا زمینی برای تاسیس یک واحد بزرگ و مجهز در این کشور فراهم شده است که پس از تصویب در هیات امناء مرکزی نسبت به احداث این واحد اقدام خواهد شد.

Finland Sevastopol joomla